E-ticarette Müşteri Güveni Oluşturmak

Müşteri Güvenini Oluşturmak için 5 Güçlü İpucu

Güven oluşturmak, potansiyel müşterilerinizi ödeme yapmaya yönlendirmede önemli bir bileşendir. Kazanmak zaman alan ve bir anda kaybolabilecek bir şey.

Müşteri güveni oluşturmaya gelince, çevrimiçi incelemeler çok önemli bir rol oynar. Artık tüketiciler hem çevrimiçi hem de tuğla ve harç mağazalarının çevrimiçi incelemeleri ve önerileri için her zamankinden daha fazla ulaşıyor. Restoranlardan giyim mağazalarına, olumlu eleştirilere sahip olmak, güven oluşturmak için bir zorunluluktur.

İşletmenizin daha fazla çevrimiçi inceleme almak ve müşterilerle kalıcı bir ilişki kurmak için yapabileceği beş şey:

Online Yorumlar & Müşteri Güven Oluşturma için 5 Güçlü İpuçları 1

1. Satış Huninizi Mükemmelleştirin

Müşteriler, bir işletmeyi öğrenirken doğal olarak bir satış hunisi oluşumuna girme eğilimindedir.

Bu huniyi anlamak ve bilemek için zaman alan şirketler, yarışmada başarılı olanlardır.

Bir satış hunisinin ana hatlarını çizmek, insanları bir satın alma işlemi yapmaya zorlamaktan daha fazlasıdır; bu, müşterilerinizin nerede olduklarını anlamakla ilgilidir, böylece onlara yardımcı olabilirsiniz.

Satış hunisi modeli zaman içinde adapte edilmiş ve yeniden şekillendirilmiş olsa da, ana aşamalar şunları içerir:

 • Farkındalık
 • Faiz
 • Karar
 • Satın alma
 • alıkoyma

Satış huninizi geliştirmek ve her aşamada müşteri davranışını anlamak için zaman ayırmak, kitlenize daha iyi hizmet vermenize yardımcı olur.

İnceleme isteme süreci ayrıca pazarlama ve satış görev listesinde de ele alınmalıdır. İdeal olarak, örneğin, bir ürün veya hizmetin satın alınmasının takibi şeklinde. İşletmenizin yapıldığı şeyin önceki dört aşamasını gösterdikten sonra, dönüşüm isteği anlatımını dönüşüm hunisinin tutma aşamasına getirin.

Çevrimiçi İncelemeler ve Müşteri Güvenini Oluşturmak İçin 5 Güçlü İpucu 2

2. Bir İzleme ve Müdahale Stratejisi Oluşturun

Online İncelemeler ve Müşteri Güvenini Oluşturmak İçin 5 Güçlü İpucu 3

Bir inceleme izleme ve yanıt stratejisi oluşturmak için işletmenizde zaman ayırın. Çevrimiçi incelemeleri artırmak için çalışırken , bu veri noktalarını yönetmek için merkezi bir sisteme de ihtiyacınız olacaktır. İncelemeler çeşitli şekil ve boyutlarda olabileceğinden, akını idare etmek için doğru araçlara ihtiyacınız olacaktır.

Müşteriler genellikle Google ve Yelp gibi sitelerde yorum bırakırken, farkında olmak için pasif incelemeler de vardır. Bunlar, işletmenizin etiketlenebileceği veya etiketlenmeyebileceği tweet’lerden ve Facebook yayınlarından gelen incelemelerdir. Bu yayınları kaynaklamak ve yönetmek için sosyal dinlemeye yardımcı olan bir araca ihtiyacınız olacak.

Örneğin, birisi işletmeniz hakkında olumsuz bir şey tweetliyor ancak Twitter hesabınızı etiketlemiyorsa, algılanamayabilir. Sonuç olarak, itibarınız çok sonraya kadar bilmeden hasar görebilir ve müşteri güvenini rayından çıkarabilir. Bir bildirim sisteminin mevcut olması etiketsiz sözleri ve incelemeleri yönetmenize yardımcı olacaktır.

Müşteri güvenini arttırmaya çalışırken bir yanıt planına sahip olmak da şarttır. İşletmeniz her zaman hem iyi hem de kötü yorumlara yanıt vermelidir! İyi incelemeler her zaman minnet ve takdirle karşılanmalıdır. 

Olumsuz eleştiriler empati ve bir uzlaşma planı ile karşılanmalıdır. İşletmenizin olumsuz incelemeleriyle başa çıkmada en iyi yaklaşımı belirleyin. Sürece yardımcı olması için standart bir işletme prosedürü ve yönergeleri oluşturun. Durumu düzelttiğinizde, güncel (ve olumlu) bir inceleme istemeyi unutmayın.

Çevrimiçi İncelemeler ve Müşteri Güvenini Oluşturmak için 5 Güçlü İpucu 4

3. Bir Pazarlama Kampanyası başlatın

Müşteri incelemeleri almanın en iyi yolu, bunları istemektir. Birçok iyi niyetli müşterinin bir satın alma işleminden sonra inceleme bırakma konusunda olumlu niyetleri olsa da, bu nadiren önceliklidir. Müşterilerinizden işletmenizi incelemelerini istemek, bir katılım ve hesap verebilirlik duygusu yaratır. Bu isteği ne kadar kişisel yaparsanız, o kadar etkili olur.

Müşterileri dönüştürmek yerine yorum almaya odaklanan bir pazarlama kampanyası başlatın. Bu hem e-posta hem de sosyal medya aracılığıyla gerçekleşebilir.

Hem alıkonan hem de geciken müşterileri hedeflemek için e-posta listelerinizdeki segmentasyonu kullanın. İşletmenizin niteliğine bağlı olarak, henüz satın alma işlemi gerçekleştirmemiş katılımcı kitle üyelerinden de isteyebilirsiniz. Örneğin, çevrimiçi kitleye sahip blogcular ve koçlar bu yaklaşımı benimseyebilir.

Sosyal medya için, topluluktan inceleme talep ederek çeşitli aralıklarla birkaç gönderi planlayın. Sen edebilirsiniz direkt mesajlaşma kullanarak kişiselleştirilmiş İzlem oluşturmak daha insani bir yaklaşım ve daha fazla katılım ve güven oluşturmak için.

Bu işlem için bir SÇP oluşturun ve kitleniz büyüdükçe yeni müşterilere ulaşmak için her yıl tekrarlayın.

5 Çevrimiçi İncelemeler Almak ve Müşteri Güvenini Oluşturmak İçin Güçlü İpuçları 5

4. Olumlu Yorumlarınızı Paylaşın

Yorumlar sadece satın alma kararlarını artırmakla kalmaz, aynı zamanda SEO’da da önemli bir rol oynar. Esasen, işletmeniz ne kadar yüksek derecelendirilirse, bir Google aramasında o kadar yüksek olur. Derecelendirmeniz, birisi sektörünüzle alakalı terimler aradığında sizi rekabetin önüne geçiren itici güç olabilir.

Birçok işletme için burada biter. Bununla birlikte, bu incelemeler, güven yaratan ve dönüşümleri iten uygun fiyatlı ancak etkili bir pazarlama aracı olarak çeşitli şekillerde yeniden kullanılabilir.

Parlayan yorumlarınızı alın ve memnun müşterilerinizi sergilemek için bunları markalı bir sosyal medya yayınına kopyalayın. İncelemeleri aramak için beklentilerinizi beklemek yerine, bu onları ön ve merkez haline getirir. Bu incelemeleri, güçlü bir sosyal kanıt biçimi olarak e-posta pazarlama şablonlarında bir modül olarak da kullanabilirsiniz. Son olarak, bunları web sitenizin ön planında listelemek, müşterilerinize göz atarken ve alışveriş yaparken satın alma kararlarını artırmaya yardımcı olabilir.

Çevrimiçi İncelemeler ve Müşteri Güvenini Oluşturmak için 5 Güçlü İpucu 6

5. Müşteri Hizmetlerine Öncelik Verin

İncelemelerde spot ışığını nasıl parlatacağınız konusunda strateji geliştirmek değerli bir egzersiz olsa da, her şey değildir. Hiçbir şey müşterilerinize sizinle alışveriş yaparak doğru seçimi yaptıklarını kanıtlamaktan daha önemli olamaz. Bir işletme bunu nasıl başarır? Olağanüstü müşteri hizmetleri .

Müşteri hizmetleri işinizde ön planda olmalıdır. Her müşteriye ve müşteriye, kişisel bir yaklaşımla ulaşarak ve etkileşimleri olabildiğince kesintisiz hale getirerek insan olarak davranın.

İlk ve en önemlisi, erişilebilir olun. Müşterilerinizin sorularınız veya endişelerinizle iletişim kurmalarını kolaylaştırın. Asansör müziği dinlerken onları saatlerce bekletmeyin. İletişiminizde net olun, böylece ne bekleyeceklerini ve nasıl yardım alabileceklerini biliyorlar.

Son olarak, proaktif olun. Sorunları ortaya çıkmadan önce tahmin edin. Bir sorunu bildirmeden önce check-in yapmak için müşterilere ulaşın. Destek sunun ve bir kuruluş olarak değerinizi kanıtlayın.

Bu beş ipucuyla, daha fazla çevrimiçi inceleme yakalama , itibarınızı yönetme ve hem mevcut hem de gelecekteki müşterilerle güvenilir bir ilişki kurma yolundasınız

15 thoughts on “E-ticarette Müşteri Güveni Oluşturmak”

 1. Thanks on your marvelous posting! I definitely enjoyed reading it, you might be a great author.
  I will always bookmark your blog and definitely will
  come back someday. I want to encourage you to continue your great work, have a nice morning!

  Feel free to surf to my website … best CBD for dogs

 2. I blog often and I genuinely thank you for your information. This
  article has really peaked my interest. I am going to book mark your blog and
  keep checking for new details about once per
  week. I subscribed to your Feed as well.

 3. Hello this is somewhat of off topic but I was wondering if blogs use
  WYSIWYG editors or if you have to manually code with HTML. I’m starting a blog soon but have no coding know-how
  so I wanted to get advice from someone with experience.

  Any help would be greatly appreciated!

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın

Scroll to Top